Anasayfa Hakkımızda Refleksoloji Nedir Evde Hizmet Sağlık Refleksolojisi    Engelli Refleksoloji    Cinsel Refleksoloji    Makaleler     İletişim         
Sağlık Refleksolojisi   
Migren ve Refleksoloji
Panik Atak ve Depresyon
Bel, Boyun Fıtığı ve Refleksoloji
Kireçlenme ve Refleksoloji
Tansiyon ve Refleksoloji
Zayıflama ve Refleksoloji
Omuz ve Diz Ağrıları
Enerji eksiliği ve Bağışıklık Sistemi
Reflü ve Kabızlık Hastalığı
REFLEKSOLOJİ İLE BOY UZATMA
Stres ve Refleksoloji
Refleksoloji ile Zeka geliştirme ve Dikkat Eksikliği

KİTAPLARIMIZ
 
E-Bülten
 Ad Soyad :  
 E-Posta   :
ekle    çıkar
Anket

Sizce Refleksoloji Faydalı bir Uygulama mı?


Anket Sonuçları Yükleniyor. Lütfen Bekleyin ...

» Önceki Anket Sonuçları
Migren ve Refleksoloji
Refleksoloji migren sorunu çözümünde temel olarak gerginleşen sinirlerin gevşetilmesi,sağlıklı bir sinirsel akışın oluşturulması ve hormonal dengeleme gibi temel hedefler etrafında yoğunlaşarak sorunu çözmeye çalışır.
Amerika’da 28 milyon insan migrenden şikayetçi. The American Headache Society (Amerikan Ağrı Topluluğu) verilerine göre Bu ağrı ile ilgili şikayetlerin ekonomiye negatif etkisiyıllık 13 milyon doları bulmakta.Bu ağrıların tedavisi ile ilgili harcanan miktar ise yıllık 1 milyar doları geçmekte.

Danimarka’da ise 3milyon çalışma günü baş ağrılarından dolayı kaybedilmekte.Danimarkalılar bu sorunun çözümü için ağırlıklı olarak Refleksolojiyi kullanmakta.
Refleksoloji Danimarka’da en yaygın ve en çok faydalanılan sağlık terapi olmuş durumda.Tahmini olarak her 4 Danimarkalıdan 1 tanesi refleksolojiyi denemiş diyebiliriz.
Ülke çapında yapılan bir çalışmada Refleksolojinin insanlardaki Tansiyon ağrıları ve Migrenden kurtarıcı etkileri araştırılmıştır.Çalışma 220 katılımcı ve Danimarka Bölgesindeki 78 Refleksoloji uzmanının katılımı ile The Royal Danish School of Pharmacy’de gerçekleştirildi.
Katılımcıların %90 ında ağrıların kesildiği yada azaldığı gözlemlendi.

Yine Amerika’da yapılan bir çalışmada ;
‘’Yaşları 15 – 57 Arasında olan 25 bayan 7 erkek hasta üzerinde yapılan refleksoloji çalışmasında,Hastalara 12 hafta boyunca haftada 2 seans refleksoloji uygulanmış olup ,Seanslar sonunda migrenle ilgili şikayetlerinin büyük oranda bittiği görülmüştür.’’
‘’Testa, Gail W., "A Study on the Effects of Reflexology on Migraine Headaches" August 2000’’

BİLGİ İÇİN

info@psikoakademi.org

Mail gönderebilirsiniz .

SİZE EN YAKIN MERKEZİMİZ için tıklayınız...
Tüm Hakları Saklıdır Refleks Center