Anasayfa Hakkımızda Refleksoloji Nedir Evde Hizmet Sağlık Refleksolojisi    Engelli Refleksoloji    Cinsel Refleksoloji    Makaleler     İletişim         
Sağlık Refleksolojisi   
Migren ve Refleksoloji
Panik Atak ve Depresyon
Bel, Boyun Fıtığı ve Refleksoloji
Kireçlenme ve Refleksoloji
Tansiyon ve Refleksoloji
Zayıflama ve Refleksoloji
Omuz ve Diz Ağrıları
Enerji eksiliği ve Bağışıklık Sistemi
Reflü ve Kabızlık Hastalığı
REFLEKSOLOJİ İLE BOY UZATMA
Stres ve Refleksoloji
Refleksoloji ile Zeka geliştirme ve Dikkat Eksikliği

KİTAPLARIMIZ
 
E-Bülten
 Ad Soyad :  
 E-Posta   :
ekle    çıkar
Anket

Sizce Refleksoloji Faydalı bir Uygulama mı?


Anket Sonuçları Yükleniyor. Lütfen Bekleyin ...

» Önceki Anket Sonuçları
REFLEKSOLOJİ İLE BOY UZATMA

Refleksoloji ile boy uzatma

Sinir sisteminin kalbi olan beyin büyüme hormonlarını hipofizi tetikleyerek boyu uzatmak mümkün.Hipofiz ise büyüme hormonu olan growth hormonunun salgılanmasından sorumludur.Hipofizi uyararak daha çok hormon salgılatmak metebolizmayı hareketlendirmek ve şekilde doğal büyüme sürecini tekrar etkinleştirmek mümkün.Bu nedenle boyunu uzatmak isteyenler refleksolojiden rahatlıkla faydalanabilirler.


Bilindiği gibi doğal olarak 17-20 yaşları arasına doruk noktaya ulaşır ve sonra yavaşlar.Refleksoloji özellikle bebeklikte ve çocukluk döneminde daha fazla etkili olacağından boy uzatma ve nörolojik gelişim için 1 ile 18 yaş arasındaki bireyleri daha çok tercih etmekteyiz.
Büyüme hormonu tedavisinden sadece bu hormonun eksikliği olan kişiler faydalanmıyor. Son yıllarda yapılan araştırmalar sağlıklı çocuklarda da bu hormonun boy uzattığını gösteriyor. Stanford üniversitesindeki bir grup bilim adamının 121 çocuk üzerinde yaptığı araştırmada büyüme hormonu tedavisinin, normal hormon seviyesine sahip çocuklarda da oldukça faydalı olduğu gösterildi. Toplum ortalamasına göre en kısa %3’lük bölümde yer alan bu 121 çocuğun uzun süreli takiplerinde 80’inin hesaplanan boy uzunluklarını 5- 6 cm geçtiği gözlendi. Halen büyüme hormonu, bu hormonun yetmezliğinde, Turner sendromunda ya da kronik böbrek yetmezliği olan çocuklarda kullanılıyor. Ancak yapılan yeni çalışmalar sağlıklı, ancak boy kısalığı olan çocuklarda da büyüme hormonu tedavisinin fayda sağlayabileceğini gösteriyor. Boy kısalığı için, büyüme hormonu eksikliği gibi altta yatan bir sebep varsa, zamanında yapılan tedavi sonrası 20cm’nin üzerinde boy uzaması sağlanabiliyor.

BİLGİ İÇİN

info@psikoakademi.org

Mail gönderebilirsiniz .

SİZE EN YAKIN MERKEZİMİZ için tıklayınız...

Tüm Hakları Saklıdır Refleks Center