Anasayfa Hakkımızda Refleksoloji Nedir Evde Hizmet Sağlık Refleksolojisi    Engelli Refleksoloji    Cinsel Refleksoloji    Makaleler     İletişim         
Sağlık Refleksolojisi   
Migren ve Refleksoloji
Panik Atak ve Depresyon
Bel, Boyun Fıtığı ve Refleksoloji
Kireçlenme ve Refleksoloji
Tansiyon ve Refleksoloji
Zayıflama ve Refleksoloji
Omuz ve Diz Ağrıları
Enerji eksiliği ve Bağışıklık Sistemi
Reflü ve Kabızlık Hastalığı
REFLEKSOLOJİ İLE BOY UZATMA
Stres ve Refleksoloji
Refleksoloji ile Zeka geliştirme ve Dikkat Eksikliği

KİTAPLARIMIZ
 
E-Bülten
 Ad Soyad :  
 E-Posta   :
ekle    çıkar
Anket

Sizce Refleksoloji Faydalı bir Uygulama mı?


Anket Sonuçları Yükleniyor. Lütfen Bekleyin ...

» Önceki Anket Sonuçları
Stres ve Refleksoloji

STRES REFLEKSOLOJİ İLİŞKİSİ;

Amerikan tıp derneği tarafından yapılan bir araştırmaya göre ,tüm hastalıkların %75’inin temelinde stres faktörünün bulunduğu belirlenmiştir.Duke Üniversitesi Tıp Merkezi araştırmacıları kalp rahatsızlıklarının temelinde stres olduğunu belirlediler.
Bu ve bunu gibi birçok çalışma gösteriyor ki sadece stresten uzak durarak bile kendimizi hastalıklardan büyük ölçüde koruyabiliriz.Sağlıklı yaşamın ana şartlarından birtanesi de Stresten uzak kalmaktır.

Refleksoloji Hastalıklarda vücudun doğal iyileştirme mekanizması ile uyum içerisinde aklın , vücudun ve ruhun tedavisi için kullanılmaktadır.

Refleksoloji , lenf dranajı ve venöz dolaşım üzerinde sinir yoları üzerinden similasyon yöntemiyle kas gevşeme sistemini çalıştırır ve yoğun bir rahatlama oluşturur.Böylelikle vücut hastalıklarla mücadele yeteneği sağlayacak bir gevşeme sağlar.

Refleksoloji stres için ayaklardaki sinir izdüşümlerine karşılık gelen böbreküstü bezleri, böbrek, mesane, sinüs, beyin ve kalp ile ilgili alanları üzerinde durarak vücudumuz üzerinde stresi oluşturabilecek organların gevşemesini sağlar ve bir rahatlama meydana getirir.Bu uygulama sonuçları Temmuz ayı 1993 yılında Çin Refleksoloji sempozyumunda açıklanmıştır.Buna göre ;

Uygulamaya katılanların %40 ‘nda tam bir tedavi sağlanmış , %35 nde büyük ölçüde geliştirilmiş olduğu görülmüştür.Katılımcıların %15 inde yumuşak gelişmeler gözlenirken %10 da ise hiçbir gelişme gözlenmemiştir.

BİLGİ İÇİN

info@psikoakademi.org

Mail gönderebilirsiniz .

SİZE EN YAKIN MERKEZİMİZ için tıklayınız...

Tüm Hakları Saklıdır Refleks Center