Halil Tabur
Psikolog / Refleksoloji Uzmanı
Refleksoterapi psikolog ve refleksoloji uzmanı Halil Tabur tarafından kurulmuş kollektif bir refleksoloji markasıdır.
Halil Tabur refleksoloji ile ilgili birçok televizyon programına çıkarak bu bilimin tanınmasına katkı sağlamış Sağlık Bakanlığı’ nın tamamlayıcı tıp çalıştayında manuel terapiler komisyon üyeliği de yapmıştır.
Güneş gazetesinde uzun süre köşe yazarlığı yapmış psikolojik sorunlara köşesinde çözüm bulmaya çalışmışlardır.

Klinik refleksolojinin daha etkin ve merkeze alınarak çalışma yapılması çalışmayı yapanların yetkinlik ve yeterliliklerinin üst seviyeye çıkarılması reflekscenterin temel amaçlarından olup kuruluş felsefesinin temelini oluşturmaktadır. Ülkemizde refleksoloji biliminin en büyük sorunu tanıtımın yetersiziliği ve yanlışlığıyla birlikte bu işi yapanların yetkin olmayışlarıdır.Geçtiğimiz aylarda çıkan tamamlayıcı tıp yasası bu konuda biraz merhem olacaksa da işin esası ahlaki yani ethik alandadır..Dolayısıyla bu sorunların giderilmesi için mücadele veren profosyonel uzmanlarla çalışmak reflekscenterin temel ilkeleri arasındadır.

İLKELERİMİZ

♦ Refleksoterapi tüm sağlık çalışanlarının mesleki ve kişilik haklarına saygı duyar bu anlamda bir ekip çalışmasının parçası olduğunu bilir

♦ Refleksoterapi ortaya çıkan bir başarıyı tümüyle sahiplenip diğer branş uzmanlarının yani doktor ve fizyoterapistin başarıdaki hakkını yok saymaz.

♦ Refleksoterapi bir tamamlayıcı tedavi yaptığını ve tedavinin tümünü kapsamadığını bilir olaya mucize söylemleriyle değil ölçülebilir kanıtlanabilir istatistiksel sonuçlarla ortaya koyar.

♦ Refleksoterapi alanıyla ilgili devletin ve yerel idarelerin koyduğu kanun ve yönetmelik maddelerine harfiyen uyar.

♦ Refleksoterapi refleksoloji çalışmalarını yaymak tanıtmak ve ilerletmek için sivil topluım kuruluşları başta olmak üzere sağlık kurumları ve yazılı görsel basınla ilkeli paylaşım ve çalışma yapar.

♦ Refleksoterapi insanlara hem psikolojik hemde fizyolojik sağlılarıyla bilgi vermeyi ve edindirmeyi bir görev kabul eder.Seans için gelen her bireyin sağlık alanındaki genel kültürünün ilerletilmesini seansın bir parçası olarak görür.

UNUTMAYIN !!!
AYAKLARINIZ SİZİ SAĞLIĞA VE MUTLULUĞA GÖTÜRÜR…